החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום
 
איגוד הכירורגים בישראל אתר ההסתדרות הרפואית בישראל
ISRCS HomePage Contact us English
 
מידע לציבור הודעות הועד ניוזלטר החברה מידע כללי: בעלי תפקידים תקנון שמות חברים חברות בחברה כנסיםתכנית השתלמות עמית קווים מנחיםעיתון TCPספרית סרטים והרצאותMedscape toolsאתרים מומלציםארכיוןe-Media איגודי

ניוזלטר החברה לכירורגיה של הקולון והרקטום | אוגוסט 2014:

לחברי החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום שלום. על מנת לשפר את התקשורת בין ועד החברה ובין החברים, נפיץ מדי מספר שבועות מייל בו מידע על פעילות החברה  ועידכונים בתוכניות לעתיד.

ועד החברה ישמח לשמוע מהחברים את דעתם על פעילויות החברה ורעיונות והצעות לפעילויות נוספות.

 

יום עיון בנושא הפרעות שליטה בסוגר פי הטבעת

יום עיון בנושא הפרעות שליטה בסוגר פי הטבעת, התקיים ב 30 למאי במרכז הרפואי שיבא. אירחנו את  פרופ' סטיבן וקסנר מקליבלנד קליניק פלורידה בארצות הברית, מהכירורגים המובילים בעולם בכירורגיה קולורקטאלית, ואת מרינה ברהו, פתולוגית מקליבלנד קליניק פלורידה, אשר נתנו הרצאות מרתקות לצד מרצים ישראלים. במהלך יום העיון  שידרנו  ניתוח בטכניקת SECCA לטיפול הפרעות שליטה בסוגר פי הטבעת. אנו מבקשים להודות לאדוארד רם על ריכוז יום העיון ולחברת אמי טכנולוגיות על התמיכה ביום העיון בו היתה השתתפות ערה.


 

סדנת קיצוב עצבי העצה SNS 

סדנת קיצוב עצבי העצה SNS התקיימה ב 9-10 ליולי במרכז הרפואי ולפסון. בסדנא השתתף Prof. Stefan De Wachter מבלגיה, בעל נסיון רב בפעולת קיצוב עצבי העצה, אשר תרם רבות מנסיונו הן בהרצאות, והן בניתוח לדוגמא אשר שודר מחדר הניתוח.
פעולת קיצוב עצבי העצה נכנסה השנה לסל הבריאות בישראל באינדיקציה של טיפול בהפרעות שליטה בסוגר פי הטבעת, והחברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום ראתה לעצמה הן חובה והן זכות להיות שותפה להדרכת הצוותים הישראליים בהטמעת פעולה זו.
הסדנה, אשר התנהלה תחת ירי טילים וקולות אזעקה, היתה מוצלחת ביותר, ואנו מבקשים להביע הערכה רבה לפרופ' דה-וכטר שהגיע ועמד במחויבותו לסדנה זו למרות המצב הבטחוני.
ברצוננו להודות לד"ר עדה רוזן עמלה רבות בהכנת סדנה מוצלחת זו וריכזה אותה, ולחברת מדטרוניק על התמיכה בסדנה זו
סיקור מלא של הסדנה, כולל כל ההרצאות שניתנו בה, עלה לאתר האינטרנט של החברה וזמין לצפייה כאן.


 

הכנס שנתי של החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום

הכנס שנתי של החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום יתקיים במשותף עם החברה לכירורגיה אנדוסקופית והחוג לכירורגיה בריאטרית בין התאריכים 5-8/11/2014 במלון הנסיכה באילת. הכנס צפוי להיות הכנס הגדול והמרכזי בין הכנסים הכירורגיים בארץ השנה, וצפויים להשתתף בו מרבית הכירורגים בישראל ולפחות שישה מרצים אורחים מחו"ל.

מועד אחרון להגשת תקצירים - 31.8.14 החברים מוזמנים לשלוח את מיטב עבודותיהם כתקצירים ולעודד את מתמחי מחלקתם להשתתף באופן פעיל בתכנית המדעית באמצעות הגשת תקצירים.

אתר הכנס: www.cbe-surg2014.com . האתר כבר פתוח להגשת תקצירים, והמידע בו מתעדכן לעיתים קרובות.


 

מחקר רב מרכזי בנושא הטיפול הכירורגי בפיסורות בפי הטבעת

ד"ר אדוארד רם, מרכז ועדת המחקר של החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום,  הציג ביום העיון ב 30 למאי הצעת פרוטוקול ראשוני מחקר רב מרכזי בנושא הטיפול הכירורגי בפיסורה. מטרת מחקר זה היא להשוות בין ניתוח לחותוך שריר הסוגר הפנימי (LIS) לבין ניתוח לכריתת הפיסורה (fissurectomy) כטיפול בפיסורה של פי הטבעת. פרוטוקול מלא של המחקר נמצא בשלבי הכנה, ונקוה שיהיה מוכן להצגה לחברים בתקופה הקרובה.


 

אתר האינטרנט של החברה

אתר האינטרנט של החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום: www.iscrs.org פעיל ומתעדכן.
החברים מוזמנים להשתמש במידע הרב באתר זה.
במהלך חודש יולי נפגשנו עם בעז גינזבורג מנהל האתר, במטרה לשפר את אתר האינטרנט של החברה. במהלך הפגישה  העלנו נקודות חשובות לשיפור ושמענו מבועז לגבי  חידושים והצעות ייעול שניתן לערוך באתר החברה. אנו מקוים כי בתקופה הקרובה ניתן יהיה להטמיע רעיונות אלה באתר החברה.


 

עיתון Techniques in Coloproctology

עיתון Techniques in Coloproctology הוא העיתון הרשמי של חברתנו, וכל חבר בחברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום רשאי להיכנס ולקבל את התוכן המלא של העיתון באתר http://link.springer.com/journal/10151 . בפינה הימנית העליונה של המסך יש להקליק על Log in. כל חבר החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום אשר שילם השנה את דמי החבר  קיבל קוד כניסה אותו יש להזין חד פעמית בעת הכניסה הראשונה לאותה שנה. חבר שלא קיבל את הקוד מתבקש לפנות לגלית ב iscrs@outlook.com .
יש לציין כי החל מהשנה העיתון יוצא בגרסתו האלקטרונית בלבד, ולא מודפסת גרסה בצורת חוברת.
במסגרת שיפור אתר האינטרנט שלנו, אנו פועלים לאפשר כניסת חברים לעיתון ישירות דרך דף לחברים בלבד באתר האינטרנט שלנו.


 

כנס החברה האירופאית לקולופרוקטולוגיה ESCP

כנס החברה האירופאית לקולופרוקטולוגיה ESCP, הארגון האירופאי העיקרי לכירורגיה קולורקטאלית, בו חברה גם ישראל, יתקיים השנה בתאריכים 24-26 לספטמבר בברצלונה. לפרטים : http://www.escp.eu.com/barcelona

 

שמרו על קשר.
ניתן ליצור קשר עם ועד החברה במייל: iscrs@outlook.com